FANDOM


Częstochowa - pętla Kucelin.jpg

Klasyczny autobus

Różowy Autobus.jpg

Mniej klasyczny autobus

Autobus – urządzenie przewożące masowo ludzi zawsze i wszędzie. Często się spóźniają. Jeżdżą sobie po swoich trasach. Szynowa wersja autobusu to tramwaj. Istnieje jeszcze hybryda zwana trolejbusem.

Budowa autobusu edytuj

Autobus to zazwyczaj taki prostopadłościan na kołach (no, chyba, że jest to przegubowiec). W środku z przodu znajduje się kabina, w której siedzi sobie kierowca. Przy tej kabinie nie wolno stać, gdyż mogłoby to zdenerwować kierowcę. W dalszej części znajdują się siedzenia (na których i tak nie usiądziesz, bo zawsze są zajęte) i rurki.

Jak jechać autobusem? edytuj

Najpierw ubierz się i idź na przystanek. Potem biegnij, aż dogonisz. Udało się? Zajmij dogodne miejsce. Dobrze. Co??? Usiadłeś obok żula? Sio stąd! Skasuj bilet… tak, powinieneś kupić bilet. Chyba w autobusie jest kanar. Uciekaj. Zamknięte drzwi? Gratuluję, masz 80 złotych mandatu!

Autobus w kulturze edytuj

Autobus z napisem.jpeg

Autobus z napisem

Motyw autobusów pojawia się kilkakrotnie w piosenkach zespołu T.LOVE. W piosence Warszawa jeden wers brzmi: Wypity alkohol uderza w tętnice, autobus tapla się w śniegu (miejmy nadzieję, że nie chodziło o kierowcę!) Ten sam zespół stworzył także utwór pt. Autobusy i tramwaje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia