FANDOM


Barszcz Sosnowskiego.jpg

Ooo! Jaki wielki koper!

Barszcz Sosnowskiego – taki chwast, który jest niebezpieczny, bo parzy. I to nie tak jak pokrzywa, tylko tak mocno, że można dostać poparzeń któregoś tam stopnia. Jest podobny to wielu innych barszczy, tylko one zazwyczaj są mniejsze, a to bydlę dorasta do czterech metrów.

Historia edytuj

Roślina pochodzi z Kaukazu. Do Polski sprowadzono to w latach głębokiej komuny, ponieważ szybko rośnie. A że do niczego się nie nadaje, to już kwestia drugorzędna. Początkowo miała to być roślina pastewna. Tak, my też nie wiemy, jak karmić zwierzęta toksyczną, parzącą rośliną. Krowy jakimś cudem nawet to jadły, ale mleka od tych krów to się już jeść nie dało. Wytępić samej rośliny też się nie dało.

Teraz czasami pojawia się w mediach jako temat do straszenia ludzi. Niewątpliwie to coś trzeba tępić, tylko z głową, żeby się nie poparzyć. Najlepiej by też było robić to tak, żeby przy okazji nie wytępić wszystkich selerowatych.

Galeria edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia