FANDOM


Banan

Składnik nr 1

Bułka

Składnik nr 2

Bułka z bananem – popularne wśród skoczków narciarskich danie opatentowane przez Adama Małysza, legalna alternatywa dla dopingu. Składa się oczywiście z bułki oraz banana. Niestety, nasz Orzeł z Wisły nie powiedział, czy tego banana trzeba pokroić i położyć na bułce, czy też po prostu gryźć obie rzeczy na przemian. Obecnie z nieznanych przyczyn zaczyna być serwowane kierowcom rajdowym.

Smak edytuj

Danie samo w sobie smakuje mniej więcej jak ziemniaki bez soli. Wśród fińskich skoczków z Janne Ahonenem na czele popularna jest opinia, że bułka z bananem nabiera walorów dopiero po alkoholu.

Właściwości edytuj

Bułka z bananem pozwala na osiąganie skoczkom nawet o 10% lepszych odległości w stosunku do konkurencji. Przykładami są wyniki Adama Małysza - 151,5 na Mühlenkopfschanze w Willingen - oraz Janne Ahonena - 152 metry na tej samej skoczni czy 240 na Letalnicy w Planicy[1] - jednak w tym drugim przypadku alkohol niestety przeważył nad bułką z bananem.

Przypisy

  1. Ale mi się zrymowało, hehe.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia