FANDOM


Dziecko z banknotami

Ojojoj... na pewno wystarczy ci na zapałki?

Dolar Zimbabwe – dawna waluta afrykańskiego państwa Zimbabwe. Był wart w przybliżeniu jedną milionową miliardową trylionową [...] złotego. Ze względu na nigdy nie powstrzymaną inflację, banknoty przestały mieć jakąkolwiek wartość pieniężną. Mieszkańcy Zimbabwe opalają nimi w kominkach, ponieważ są DUŻO tańsze i lepiej się palą niż drewno. W 2008 dolar USA był wart 510 000 000 000 dolarów Zimbabwe. Wtedy przeprowadzono denominację w stosunku 10 000 000 000:1. Mimo to, niecały rok później każdy Zimbabwejczyk znów był multitrylionerem. Chciano denominację przeprowadzić po raz kolejny, ale znalazł się ktoś mądry i postanowił, że dolar amerykański teraz jest też walutą Zimbabwe, co zostało z radością przyjęte przez mieszkańców. Bo kto chciałby chodzić po bułkę z taczką?

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia