FANDOM


Immortal - Call Of The Wintermoon03:01

Immortal - Call Of The Wintermoon

Przykładowy teledysk Immortala

Immortal - Czarodzieje02:56

Immortal - Czarodzieje

Ten sam teledysk z piosenką w wersji dostosowanej do uszu przeciętnego słuchacza popu

Immortal (ang. nieśmiertelny) - norweski zespół blackmetalowy.

Nazwa edytuj

Immortal powstał po rozpadzie zespołu o nazwie Amputation, jednak w przeciwieństwie do odciętych kończyn i innych takich, ten zespół przetrwał i ma się dobrze, stąd nazwa.

Sława edytuj

Zespół jest uważany za kvltowy w swoim gatunku, jednak nie ze względu na to, co gra. Większość ich utworów opowiada o mroku i fantastyce, więc co to za black metal, co nie śpiewa o religii, satanizmie i polityce. Słuchając ich można właściwie wyłączyć głośniki - jedyne, co się straci, to dźwięki przypominające uszkodzoną tokarkę. Generalnie kojarzy się ich z powodu ich głębokich teledysków, które najczęściej przedstawiają satanistów z umalowanymi twarzami biegających po lesie. I chociaż tak wygląda większość blackmetalowych teledysków, tylko Immortal wychodzi na nich śmiesznie zamiast śmieszno-mrocznie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia