FANDOMMedal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Jajko

Jajko w pełnej krasie

Galaktyka kurze jajko

Galaktyka kurze jajko

Dobre!

Dorosły o jajku

Błe!

Trzylatka o jajku

Kup mi mamcio!

Ta sama trzylatka po zobaczeniu Kinder Niespodzianki

Jajko – twór z kurzej dupy, ewentualnie innego drobiu (ale zawsze od samicy). Z niej ma wykluć się małe, jednak często wykluwa się apetyt i głód u ludzi oraz ssaków drapieżnych. Jajko składa z białka, żółtka oraz skorupki. Jajko wraz z kurą i wodą mogą dać rosół. Jajko w bonusie daje sraczkę na miejscu.

Co myślą ludzie o jajkach? edytuj

Jajko i świeczka-3605

Świąteczne jajko

Zrobiliśmy ankietę wśród Polaków w kwestii jajek. Prawie wszyscy powiedzieli, iż jajka są smaczne. Ale znalazł się wyjątek (Jan Brzechwa), który mówi o nich coś takiego:

Było sobie raz jajko mądrzejsze od kury.
Kura wyłazi ze skóry,
Prosi, błaga, namawia: „Bądź głupsze!”
Lecz co można poradzić, kiedy ktoś się uprze?

Rodzaje jaj edytuj

Jajko czy kura edytuj

Jajko czy kura to odwieczny problem naukowy. Nie wiadomo co było pierwsze. Gazeta Wybiórcza podała nam taką informację: Jeszcze do niedawna naukowcy uważali, że pierwsze - ponad wszelką wątpliwość - było jajko. Uzasadniali to tym, że materiał genetyczny nie zmienia się podczas całego życia zwierząt. Zmiany muszą zatem zachodzić w stadium rozwoju. Dlatego z jaja zniesionego przez gatunek innego ptaka wykluł się prawdziwy kurczak.[1] Sami nie wiemy, co o tym sądzić.

Galeria edytuj

Przypisy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.