FANDOM


AK-47

AK-47

Kałasznikow, znany też pod nazwą AK-47 – znany radziecki karabin (a tak dokładniej karabinek) stanowiący podstawowe uzbrojenie większości wojsk. Jest to jedyna rzecz wyprodukowana w ZSRR, która jest naprawdę dobra. Możesz go rozjechać walcem, a następnie zakopać i udeptać, a po odkopaniu i otrzepaniu z piachu i tak będzie działał.

Używanie edytuj

Kałach stanowił podstawowe uzbrojenie Armii Czerwonej. Miał tam większą wartość od żołnierza. Ze względu na dużą popularność broń ta przyjęła się w armiach całego świata. Oczywiście z wyjątkiem USA - tam wszystko, co radzieckie, jest be! Obecnie kałasznikowy to podstawowa broń afrykańskich bojowników i talibskich oddziałów. Tak swoją drogą ciekawe, skąd to mają...

Popularność edytuj

Kałasznikow zdobył ogromną popularność. Fani chodzą w koszulkach z nadrukiem tego karabinu lub napisem w stylu my best friend - KAŁASZNIKOW. Najdalej posunął się jednak Mozambik, umieszczając kałacha we własnej fladze.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia