FANDOM


Kozacy.jpg

Polityka według kozaków

Job twoju mat!

Kozak o tym artykule

Kozacy - ludność niewiadomego pochodzenia, która pojawiła się dawno temu na Zaporożu. Siedemnastowieczna wersja anarchistów.

Wygląd Kozaka edytuj

Dobrze zbudowany mężczyzna z osełedecem na głowie i gołą klatą (czasami ubrany w jakiś zdobyczny potargany kontusz). Zazwyczaj podpity i bredzący coś po rusku.

Wygląd osobników płci żeńskiej jest nieznany. Nie wiadomo, czy taki twór w ogóle istniał. Skoro jakoś się rozmnażali to chyba kobiety też musiały być, ale... kobieta-kozak?

Dzieje edytuj

Kozacy początkowo byli obywatelami Rzeczypospolitej. Potem jednak zaczęli się buntować, gdyż dziadostwo w Polsce szlacheckiej było ich zdaniem zbyt małe. Przy pomocy Tatarów rozpętali nawet wielkie powstanie. Podczas tego powstania wysyłali posłów do Jaremy, ale zazwyczaj kończyło to się tym, że Jarema powsadzał im kołki w dupę. Po długich wojnach polsko-kozackich toczonych za zmiennym skutkiem zaczęło im przeszkadzać, że tatarski sojusznik chce ich oskubać. Poprosili o pomoc Rosję, która zaopiekowała się nimi jak Czeczenią.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia