FANDOM


Bo panu zawsze się chce wtedy, kiedy mnie się chce!

Ferdek o zamiłowaniach Mariana do toalety

Jeszcze wiele rzeczy o mnie pan nie wie

Paździoch o swojej biografii

Marian Janusz Heinrich Gottlieb Paździoch von Bűmberstein (ur. 1945) - bohater serialu Świat Według Kiepskich. Degustator wódki oraz koneser użytkowania kibla, do którego ściga się z Ferdkiem.

Biografiaedytuj

Paździoch pochodzi z Wąchocka. Jest sąsiadem Ferdka, który przezywa go od wrzodów i Niemców. Swoją przynależność narodową potwierdza dziadkiem, który działał w Wermachcie, samochodem marki Wartburg, nazwiskiem oraz babką, która była pierwszą dziwką w filmie pornograficznym. W młodości był uznawany za ciacho, jednak stoczył się, gdy jedna z pań porwała go na pewne ekscesy w latarni morskiej. Pod koniec lat 70. ciężko sprzedawał watę cukrową dzieciom i to on wychował całe kolejne pokolenie. Jak jeden gówniarz dokuczał mu, to tak go pogonił, aż nie zdobył medalu na igrzyskach olimpijskich. Później działał w PZPR u boku ministra Raczkowskiego.

Pracaedytuj

Pióro
Może by tak warto odwiedzić także cytaty o:
Marian Paździoch

Praca Paździocha ogranicza się do sprzedaży gaci na wrocławskim bazarze na alei Solidarności. Po znajomościach potrafi zdobyć trochę rupieci (ciuchy, bombę termojądrową, licencję na Dworzec Centralny, itd.), z których też potrafi wyciągnąć jakiś zysk.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia