FANDOM


Modern Talking - niemiecki zespół dance, niemieckojęzyczna wersja Bayer Full modna w latach 80. Autorzy takich hitów jak You're My Heart, You're My Soul czy Cheri Cheri Lady, działający w latach 80. oraz w latach 1998-2003. Modern Talking stanowili: Dieter Bohlen (producent i gitarzysta znający 3 akordy oraz wirtuoz muzyki z Commodore) oraz Thomas Anders, który został wokalistą i pantoflarzem.

Historiaedytuj

Grupa powstała w 1984 roku, założona przez Bohlena. Po castingach wybrał Weidunga, który przyjął pseudonim Thomas Anders (tak, by uznano go za Anglika a nie za brzydką Niemkę). Grupa osiągnęła pewne sukcesy w Europie oraz w Japonii. W Polsce byli na topie, dopóki odmówili koncertu z powodu komuny. Obiecali koncertować po upadku systemu, ale, jak to Niemcy, znowu nas wykiwali. W 1987 zawiesili działalność przez żonę Andersa, która rozwalała wszystko. Wrócili w 1998, ale z powodu braku sukcesów zrezygnowali.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia