FANDOM


Amanita muscaria 3 vliegenzwammen op rij

Omnomnomnom... aghrlgh!

Amanita phalloides 2011 G2

Omnom... aghrlghhh!

- Jak leci, Stefan?
- Świetnie, masz jeszcze trochę tych muchomorów?
- Jasne, mam ich pełno!
- Wiesz Heniu, dzięki nim czuję się taki rozluźniony...

Rozmowa dwóch łosi o muchomorach

Muchomor - jeden z bardziej spopularyzowanych rodzajów grzybów. Należy do grupy tych, które jadalne są tylko raz.

Zastosowanie edytuj

Ze względu na powyższy fakt lepiej sam ich nie jedz - raczej poczęstuj teściową. Niby każdy dobrze o tym wie, bo co trzecia bajka pokazuje dzieciom, jakie to te grzyby są złe i niedobre, a i tak zdarzają się laicy, którzy zbierają je ze względu na fajne kolorki. Smacznego zatem.

Co bardziej odporne dzikie zwierzęta używają czasami muchomorów w charakterze narkotyków.

Odmiany edytuj

Muchomor występuje w różnych odmianach. Najsłynniejszy z nich jest muchomor czerwony - to ten czerwony w białe kropki. Jest to najbardziej honorowy spośród grzybów: nosi patriotyczne barwy i nie jest podobny do niczego jadalnego. Spośród pozostałych, wiele gatunków bierze swoje nazwy od kolorów - istnieje muchomor biały, żółtawy, białożółtawy, czerwonawy, rdzawobrązowy, plamisty, w barwach flagi USA... Inne nie są już tak sympatycznie nazwane - mamy bowiem muchomora sromotnikowego, szorstkiego, zołzowatego złotawego czy jadowitego.

Skutki zjedzenia muchomora edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia