FANDOM


Piaski – małe coś na Mierzei Wiślanej położone przy samej ruskiej granicy. Mieszka tam trochę ludzi (latem trochę więcej niż trochę, bo dochodzą turyści) i dużo dzików. Od większych skupisk ludzkich oddziela je godzina jazdy samochodem.

Komunikacja edytuj

Na szczęście (od niedawna!) da się tam dojechać asfaltową drogą. W Piaskach rzecz jasna ta droga się kończy i dalej w kierunku Rosji już się nie pojedzie. No bo po co tam jeździć?

Historia edytuj

To coś powstało bardzo dawno temu jako Nowa Karczma. Krzyżacy założyli tam w średniowieczu knajpę. Motywy kierujące nimi do postawienia baru na tym odludziu pozostają nieznane...

Jakiś czas temu miejscowość oficjalnie została podbita przez Krynicę Morską, która dzięki temu zbliżyła się do oszołamiającej liczby tysiąca mieszkańców.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.