FANDOM


Polityczna prostytucja - zjawisko polegające na tym, że pan lub pani polityk pójdzie z każdym, kto jej zapłaci. Oczywiście nie chodzi o "pójście" w sensie dosłownym (chociaż w sumie, kto to wie...), ale w sensie przenośnym tzn. osoba parająca się tym zjawiskiem głosi wszystko to, co jest na rękę jego/jej sponsorowi. Za opłatę można uznać różnego rodzaju dowody wdzięczności lub wysokie miejsca na listach wyborczych.

W przypadku politycznej prostytucji poglądy nie grają większej roli. Niektórzy politycy potrafią najpierw popierać komunistów, a potem konserwatystów. I w ten sposób wędrują po sejmie od prawej do lewej przez kilka kadencji. Co ciekawe, w każdej partii są oni silnie zaangażowani ideologicznie. I robią to oczywiście wyłącznie dla dobra rodaków.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia