FANDOM


Policja konna w Poznaniu

Policjant w Poznaniu

Poznań - miasto w Polsce (a dokładnie w Wielkopolsce) szpanujące stadionem po Euro 2012, koziołkami w Starym Mieście oraz innych nieprzydatnymi rupieciami. Leży pomiędzy Kołem (takim miastem), Kaliszem, a Kruszwicą. Wedle mieszkańców, Poznań ma dostęp do Odry, jednakże jak wiadomo ma do Warty. Mają nawet dostęp do autostrady, a u nas to już coś.

Sport w Poznaniu edytuj

Chlubą miasta jest Lech Poznań. Co prawda obecnie ciągle przegrywają ze stołeczną Legią, ale i tak są najlepsi. Rywalizacja z wsią się nie liczy. Miasto organizuje też zawody kajakarskie na pobliskim jeziorze. Bo kąpanie się na świeżym powietrzu jest dla lamusów. W innych sportach mają najwyżej średniaków w pierwszej lidze, ale mieszkańcy i tak są zdania, że za kilka lat ten klub wygra Ligę Mistrzów.


Ziemia To tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeśli tu byłeś palcem na mapie – rozbuduj to hasło.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia