FANDOM


Ptaki

Ptaki o ptasiej grypie

Ptasia grypa – cholerna choroba atakująca ptaki. W Polsce pojawiła się za sprawą łabędzia na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim. Ptasia grypa wylęgła się na Dalekim Wschodzie, gdzie jakiś wietnamski bar (dane do redakcji) zaserwowała gołębia, który dostał kilka kichnięć od kucharza. Gołąb zachorował a ludzie wraz z ptakami zaczęli chorować. Choroba rozpowszechniła się po całej Azji i trafiła do Europy, gdzie Polska (często pomijana) nie otrzymała tej zarazy. Zachorowało na nią dużo ludzi i P.G. wywołała panikę na całym świecie. Przez ponad rok pustoszyła świat, lecz nie zdołano przez ten czas wymyślić szczepionki! Całą winę zrzucono na głupie rządy. Płakano nad skutkami globalizacji. Ogółem: Z ptasiej grypy niezłe ziółko i dała wielu ludziom do myślenia. Zaraz po tym, jak wyparowała, pojawiła się nowa choroba: świńska grypa.

A tak w ogóle edytuj

Ptasia grypa jest mniej groźna, niż zwykła.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia