FANDOM


Schlieri na nk

Profil na nk.pl założony przez jakiegoś fana Schlierenzauera. Jak widać, posiadanie fanów nie zawsze jest powodem do dumy...

Ciekawe, skąd oni ich biorą...

Rozważania polskiego kibica

Reprezentacja Austrii w skokach narciarskich – zespół narciarskich wymiataczy, którzy ostatnimi laty zgarniają praktycznie wszystko jako drużyna i w dodatku sporo indywidualnie (chociaż ostatnio walka się wyrównała). Poziom skoków jest tam tak wysoki, że jeśli zawodnik dwa razy nie wejdzie do trzydziestki, to wylatuje z kadry. Sezon 2012/13 był pierwszym sezonem od 2004, w którym zostali pokonani w Pucharze Narodów, co było wielkim wstydem (na dodatek o zaledwie sześć punktów!). Sponsorem kadry jest koncern przetwarzający ropę, przez co niektórzy spiskowcy sądzą, że cena paliwa zależy od ich wyników.

Popularność edytuj

Ze względu na wysoki poziom austriaccy skoczkowie mają mnóstwo fanów w kraju i za granicą. W Polsce kibicują im różni wielcy znawcy skoków (w tym pokemony), którzy oglądają tylko skoki Małysza Stocha i pierwszej piątki.

Najlepsi zawodnicy edytuj

  • Gregor Schlierenzauer – podejrzanie szybko zaczął wygrywać, ale z drugiej strony 52 zwycięstw, a tylko dwie Kryształowe Kule... Obecnie jego kariera wydaje się być na etapie wiecznego poszukiwania zaginionej formy.
  • Stefan Kraft – dość młody zawodnik, któremu do zdobycia wszystkich najważniejszych tytułów brakuje tylko zwycięstwa na igrzyskach. Ze względu na swój wzrost jest czasami nazywany krasnalem.
  • Michael Hayboeck – przez pewien czas był na równi z Kraftem, ale ostatnimi czasami nie należy już do ścisłej czołówki.
  • Manuel Fettner – znany głównie z udanej próby utrzymania się na jednej narcie oraz z tego, że jego sezon życia nastąpił w wieku, w którym niektórzy skoczkowie myślą już o emeryturze.
  • Thomas Diethart – pojawił się znikąd i wygrał Turniej Czterech Skoczni. Pomyślał sobie, że zrobił swoje i tyle go widziano.


Skoczek
Skoki narciarskie

Reprezentacje: AustriaAustraliaCzechyFinlandiaKazachstanJaponiaNiemcyNorwegiaPolskaRosjaSłoweniaSzwajcariaWłochy
Zawody: Letnie Grand PrixFIS CupMistrzostwa ŚwiataMistrzostwa Świata w lotach narciarskichPuchar KontynentalnyPuchar ŚwiataRaw AirTurniej Czterech Skoczni
Skocznie: BergiselCopper PeakGorney GigantGranåsenGross-Titlis-SchanzeHolmenkollbakkenJeštědKulmLetalnicaLysgårdsbakkenMidtstubakkenNeue Große OlympiaschanzeOkurayamaPuijoRukatunturiSalpausselkäSkocznia Olimpijska w HakubieStadio del TrampolinoVikersundbakkenVogtlandarenaWielka KrokiewWisła-MalinkaČerťák
Inne: BulaCompetition cancelledDeluxe Ski Jump 4Kryształowa KulaStyl V