FANDOM


Reprezentacja Norwegii w skokach narciarskich - zespół niezłych skoczków narciarskich z Norwegii (chociaż Pucharów Narodów zdobyli w sumie nie za dużo, bo 6 w 34 edycjach). Norwegowie mają często fajne, długie nazwiska, które utrudniają życie komentatorom.

Norwegowie są szczególnie dobrzy na mamutach. Prawdopodobnie dlatego zbudowali sobie największą skocznię świata w Vikersund (a może zrobili to po prostu dla szpanu). W 2011 roku najbardziej kozaczył tam Johan Remen Evensen, który pobił tam rekord świata, ale ostatecznie wygrał tylko pół konkursu, bo resztę zgarnął Greguś z Austrii. Natomiast w 2015 Fannemel ustanowił na tym samym obiekcie kolejny rekord świata poprawiając ustanowiony w tym samym roku rekord Petera Prevca (nawet w kategorii rekordu świata Prevc musiał zająć drugie miejsce)

Najlepsi obecnie zawodnicyedytuj

  • Anders Fannemel - jedna z nadziei norweskich skoków. Problem w tym, że nie stawał na podium w indywidualnych konkursach Mistrzostw Świata Juniorów (i nie stanie, bo jest już za stary).
  • Tom Hilde - potrafi w jednym sezonie być w dziesiątce, a w następnym ledwo punktować. Obecnie ma dobry sezon, ale inni Norwegowie mają jeszcze lepszy.
  • Rune Velta - jedyny w historii mistrz świata, który sezon później musi startować w Pucharze Kontynentalnym. Jest też jednym z nielicznych zdobywców tego wspaniałego tytułu, który w Pucharze Świata nigdy nie wygrał
  • Kenneth Gangnes, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen - odkrycia sezonu 2015/16. Na razie ich jedynym sukcesem jest zrzucenie do Pucharu Kontynentalnego Hilde i mistrza świata oraz parę miejsc na podium w Pucharze Świata.

Dawni zawodnicyedytuj

  • Johan Remen Evensen - był dobry tylko na Vikersund. Tak to go wkurzało, że postanowił zakończyć karierę
  • Roar Ljøkelsøy - jeden z bardziej utytułowanych skoczków. Niestety z tego powodu sprawiał problemy komentatorom, którzy nie mogli wypowiedzieć jego nazwiska
  • Bjørn Einar Romøren - rekordzista skoczni w Planicy i były całkiem dobry skoczek. Jednak stał się potrzebny tylko do szkolenia młodych zawodników i się załamał, więc karierę skończył. Tuż przed końcem kariery wrócił na parę konkursów do Pucharu Świata, nawet nieźle mu szło.
  • Anders Bardal - po 10 latach prób osiągnięcia czegoś w skokach (nie licząc medali drużynowych i brązu olimpijskiego w Vikersund) wygrał Puchar Świata. Potem nawet utrzymał formę i odszedł na emeryturę w niezłym stylu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa Wikia