Bezsensopedia
Advertisement



Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Tuvalu
Stolica według Amerykanów Vaiaku, tak naprawdę brak
Władca Donald Trump robiący teorię spiskową
Symbol ocean i kilka kropek na mapie nie mających żadnego sensu
Hymn Taki sam, co USA
Język urzędowy Język angielski
Ustrój demokracja (wybory na terenie USA)
Skład narodowościowy amerykańscy naukowcy i fani tej teorii spiskowej
Jednostka
monetarna
dolar amerykański
 


Tuvalu – wielka mistyfikacja informująca o tym, że jest to państwo w Oceanii. W rzeczywistości nie ma tam żadnego stałego lądu. To państwo to tylko amerykański spisek.

Oficjalnie kraj składa się w dziewięciu wysepek o łącznej powierzchni 26 km². W rzeczywistości znajdują się tam tylko fale Pacyfiku i amerykańskie lotniskowce.

Dowody na nieistnienie Tuvalu

  • Temat Tuvalu praktycznie nie przewija się w mediach ani w sztuce. Nikt o nim nie mówi, nic się tam nie dzieje. Gdyby kraj istniał, to na pewno wydarzyłoby się tam coś godnego opisania.
  • Kraj leży niby na pięknym słonecznym Pacyfiku, a nikt nie organizuje tam wycieczek.
  • Tuvalu oficjalnie nie posiada sił zbrojnych. Teoretycznie broni ich Australia, ale wiemy przecież, że duże kraje takich sojuszników to mają w d... Jak więc wytłumaczymy fakt, że nikt ich nie podbił? Odpowiedź jest prosta: albo nic tam nie ma, albo ktoś (czyli USA) ich broni. Oba warianty potwierdzają tezę.
  • Kraj nie posiada źródeł dochodu. Aby istnieć ktoś musiałby go sponsorować. A czy ktoś by chciał?
  • Wikimedia Commons posiada bardzo mało grafik na ten temat. Są to tylko pojedyncze rysunki i fotomontaże.
  • Czy widziałeś kiedyś mieszkańca Tuvalu?

Historia mistyfikacji

Nazwa Tuvalu po raz pierwszy została użyta przez pomyłkę u Platona. W jednym ze swoich dzieł zamieścił on wpis Na końcu świata było Tuvalu. Jak się później okazało, filozofowi chodziło chodziło o Atlantydę.

W XIX wieku grupka amerykańskich badaczy odnalazła zaginione dzieło Platona i postanowiła odnaleźć Tuvalu. Po dwóch latach bezowocnych poszukiwań powrócili do kraju. Wstydząc się przyznać do zmarnowanego czasu wmawiali swoim rodakom, że Tuvalu istnieje. Na dowód tego pokazywali narysowany z nudów portret Tuvalowca.

W latach 50. jeden z amerykańskich naukowców dowiódł nieistnienia Tuvalu i powiedział to rządzącym. Kongres postanowił jednak nie mówić opinii publicznej prawdy, ale potajemnie ten fakt wykorzystać. W miejscu, gdzie rzekomo istnieje Tuvalu, założono tajną bazę amerykańskiej marynarki wojennej. Przeprowadzano tam także próby jądrowe i utylizowano tajne dokumenty.

W 1963 roku John Rambo Kennedy postanowił powiedzieć ludziom prawdę. Dlatego został zamordowany.

Aby uwiarygodnić spisek, powstała Reprezentacja Tuvalu w piłce nożnej. Aby o kraju nie zrobiło się zbyt głośno, reprezentacja ta wszystko przegrywa i nie należy nawet do FIFA.

W XXI wieku rzekome istnienie Tuvalu postanowiono jeszcze raz wykorzystać. Stworzono bardzo atrakcyjną domenę internetową ".tv", za którą można brać od chętnych stacji telewizyjnych niezłą kasę. Obok niej powstała także (na razie testowa) wersja językowa Wikipedii (o, to to) w języku tuvalu, która najprawdopodobniej została wykonana przez gości od Henryka Batuty.

Galeria

Advertisement